Spotkajmy się 2 września

Szanowni Państwo Dyrektorzy

Drodzy Nauczyciele i Pracownicy

Szkół i Placówek Oświaty Warszawy i Mazowsza

W imieniu Biura Edukacji m.st. Warszawy oraz Okręgu Mazowieckiego ZNP, serdecznie zapraszamy do wspólnego apelu pamięci bohaterów II wojny światowej i tajnego nauczania w okupowanej Polsce.

2 września spotkajmy się wokół symbolu pamięci wszystkich polskich pedagogów - pomnika Nauczycieli Tajnej Organizacji Nauczycielskiej! Wspólnie podkreślmy naszą pamięć o ludziach i czasach walki bez karabinu, przekażmy naszym uczniom znak patriotyzmu nie tylko lokalnego. Szkolnymi i związkowymi sztandarami, ogniami pamięci, kwiatami oraz chwilą zadumy oddajmy hołd bohaterskim Polakom, nauczycielom TON, którzy oddali życie za wolność i polską szkołę w okupowanym kraju.

W tym spotkaniu towarzyszyć nam będzie Kompania Honorowa Wojska Polskiego - jej warta i werble, zaś młodzież szkół Ursusa i Bemowa zaprezentuje wiązankę recytacji prozy i poezji.

Wspólnie uczcijmy wielkie rocznice naszej narodowej historii, godnie przekażmy młodemu pokoleniu pałeczkę sztafety pamięci! Stańmy razem w nauczycielskim kręgu przed tablicą upamiętnienia wielkiego, nie mającego odpowiednika w innych krajach, czynu polskich nauczycieli.

Uroczystość rozpocznie się 2 września 2013 roku o godzinie 12:00 na Skarpie Uniwersyteckiej przy ulicy Browarnej w Warszawie.

Copyright 2011 Spotkajmy się 2 września. All Rights Reserved.