Marsz nordic walking – Mistrzostwa Mazowsza Pracowników Oświaty – Lelis 2023.

Organizator Oddział Powiatowy ZNP w Ostrołęce.
Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Patronem Honorowym wydarzenia jest Prezydent Miasta Ostrołęki – Pan Łukasz Kulik.
Patronem Honorowym wydarzenia jest Starosta Ostrołęcki – Pan Stanisław Kubeł.
Infrastrukturę, zaplecze socjalno-bytowe i wszelką pomoc przy organizacji udostępniła Gmina Lelis z Wójtem – Panem Stefanem Prusikiem i bezpośrednimi wykonawcami: pracownikami Urzędu Gminy, Szkoły Podstawowej i Centrum Kultury, Biblioteki i Sportu.
W sobotę 23 września w samo południe Pan Starosta był honorowym starterem zawodów na Leliskim stadionie. Obecni byli: Pani Marta Głosek – Wiceprezydent Miasta Ostrołęki, Pani Katarzyna Dobkowska-Wiśniewska – Dyrektor CKBiS w Lelisie - przedstawicielka Urzędu Gminy w Lelisie, Pan Mariusz Popielarz – Dyrektor Delegatury w Ostrołęce Urzędu Marszałkowskiego i Kol. Aleksander Zawalich – Przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej Nr 1566 NSZZ "Solidarność" POiW w Ostrołęce.
Na leśną trasę długości 4100 m ruszyło 45 uczestników. Już po niespełna 29 minutach jako pierwszy linię mety przekroczył Mariusz Wiśniewski - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Zalasie (gmina Łyse), wiceprezes naszego oddziału. Wszyscy zawodnicy w doskonałych humorach ukończyli marsz, każdy z nich na mecie otrzymał pamiątkowy medal udziału w Mistrzostwach.
Medaliści otrzymali pamiątkowe grawertony oraz nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Ostrołęki, Starostwo Powiatowe w Ostrołęce i Okręg Mazowiecki ZNP w Warszawie z rąk:
Pani Wiceprezydent, Pani Katarzyny Czerkas - przedstawicielki Starostwa, Kolegi Tomasza Korczaka – Prezesa Okręgu Mazowieckiego ZNP (zawodnika Mistrzostw), Pana Mariusza Popielarza oraz Kolegi Roberta Chorowicza Prezesa Oddziału Powiatowego ZNP w Ostrołęce (głównego organizatora zawodów) w poszczególnych kategoriach:
Kobiety 1
1. Kruczyk Iwona – niezrzeszona, Lelis, Powiat Ostrołęcki,
2. Suchecka Wioleta – niezrzeszona, Lelis,
3. Habrys Anna – niezrzeszona, Sypniewo, Powiat Maków Mazowiecki.
Kobiety 2
1. Lutek Karolina – ZNP Radom,
2. Kaczmarczyk Anna – ZNP Ostrołęka,
3. Gałka Sylwia – ZNP Ostrołęka.
Kobiety 3
1. Bacławska Agnieszka – niezrzeszona Lelis,
2. Mierzejewska Małgorzata – ZNP Ostrołęka,
3. Syguła Małgorzata – niezrzeszona Ostrołęka.
Mężczyźni 1
1. Lutek Radosław – ZNP Radom,
2. Dudziec Marcin – niezrzeszony Ostrołęka,
3. Gwiazda Tomasz – ZNP Ostrołęka.
Mężczyźni 2
1. Wiśniewski Mariusz –ZNP Ostrołęka,
2. Filochowski Cezary - ZNP Ostrołęka,
3. Korczak Tomasz – ZNP Radom.

nordicwalking w Lelisie

Uprzejmie informujemy, że Oddział Powiatowy ZNP w Ostrołęce przeprowadzi w dniu 23 września 2023r. w Lelisie Marsz Nordic Walking – Mistrzostwa Mazowsza Pracowników Oświaty. Na czterokilometrowej, leśnej trasie ze startem (godz. 12.00) i metą na tamtejszym stadionie rywalizować będą zawodniczki i zawodnicy z różnych części naszego województwa.
Głównym współorganizatorem wydarzenia jest Gmina Lelis, której władze, z Wójtem Stefanem
Prusikiem, a także jednostki organizacyjne zapewniają dostęp do infrastruktury, wsparcie logistyczne
oraz wszelką pomoc przy jego realizacji. Zabezpieczeniem trasy i całych zawodów zajmą się miejscowi
strażacy-ochotnicy.
Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, który w znacznej mierze je
współfinansuje. W powodzenie imprezy zaangażował się Dyrektor Delegatury Urzędu
Marszałkowskiego w Ostrołęce Pan Mariusz Popielarz
Swój Honorowy Patronat nad zawodami objęli Panowie Stanisław Kubeł - Starosta Ostrołęcki oraz
Łukasz Kulik Prezydent Miasta Ostrołęki. Oba Urzędy, które reprezentują są fundatorami nagród dla
zwycięzców indywidualnych.
Nagrody w kategorii drużyn reprezentujących ogniwa związkowe ufundował Zarząd Okręgu
Mazowieckiego ZNP w Warszawie, a Prezes Okręgu - Kolega Tomasz Korczak, który wystartuje w
zawodach, wręczy je zwycięzcom.

Zapraszamy do kibicowania

Robert Chorowicz

Prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Ostrołęce
Copyright 2011 Wiadomości. All Rights Reserved.