Związek Nauczycielstwa Polskiego Okręg Mazowiecki
 

        O nas, co najważniejsze                               Wokół spraw bieżacych
Zarząd Okręgu Mazowieckiego (struktura)
Mapa podziału, adresy, telefony
Aktualności, uchwały, stanowiska
Bliżej prawa - projekty, opinie, dokumenty
Nasze Mazowsze
100 lat ZNP Z kart naszej historii

Nowa Strona Okręgu!


Ogladana strona nie będzie juz dłużej aktualizowana, zaprawszamy do naszej nowej witryny pod adresem www.znp.waw.pl
Na 150 głosów w Siedlcach!Już po raz kolejny chóry nauczycielskie Mazowsza spotkały się na śpiewaczym zjeździe zorganizowanym przez Okręg Mazowiecki ZNP.

IV Przegląd Nauczycielskich Chórów Mazowsza odbył się w Siedlcach (12.11.2011r.), a jego gospodarzem byl tutejszy oddział ZNP oraz władze tego gościnnego miasta. Przypomnijmy, że przeglądy odbywają się co dwa lata, a tradycję takiego prezentowania artystycznego dorobku, polączonego ze śpiewaczą biesiadą mazowieckich przyjaciół muzyki, zainaugurował przegląd w Ostrołęce. W tym roku w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki odbył się koncert na 150 głosów. Głównie nauczycielskich! Więcej fotografii - tutaj!


Nasz Mazowiecki Dzień Edukacji

Niech tysiącem barw kwitną nauczyciele, ich uczniowie i szkoły, a radośc nauki towarzyszy wam każdego dnia!-takie życzenia skierowal Tomasz Korczak, prezes Okręgu Mazowieckiego, do nauczycieli i pracowników szkół, do samorządowców, władz wojewódzkich i oświatowych, do uczniów, podczas uroczystości mazowieckiego święta Dnia Edukacji ( 19 X 2011). Były piękne słowa, odznaczenia państwowe i związkowe, wiele wzruszeń i serdeczności. A na koniec-piękny występ chóru młodzieżowego z gimnazjum w Wierzbicy. Więcej fotografii - tutaj!
Jubileusz w Muzeum

Pragniemy, aby dzień taki jak ten, nie był epizodem w życiu szkoły, ale trwałym śladem odciśniętym w sercach naszych uczniów-mówiła pani Anna Walczak, dyrektor szkoły. I rzeczywiście, w niezwykłej atmosferze odbyła się ta uroczystość. Gdy uczniowie wnosili do auli szkolne sztandary, można było odnieść wrażenie, że w tym dniu towarzyszą im także ci młodzi powstańcy spoglądający z fotografii okalających kamienną posadzkę. I tak oto wszystkich połączył nastrój chwili, klimat zadumy, pamięć pokoleń... W istocie, na jubileusz 55-lecia szkoły im Małego Powstańca nie było lepszego miejsca niż Muzeum Powstania Warszawskiego!


Mazowiecka wrześniowa tradycja

1 września mazowieccy nauczyciele, uczniowie, związkowcy i ich goście przy warszawskim Pomniku Nauczycieli Tajnego Nauczania zainaugurowali nowy rok szkolny i uczcili czas, kiedy w mroczną noc drugiej wojny światowej i niewoli, w tysiącach miejsc w Polsce zapalane były jasne kaganki wiedzy i nadziei na wolną Ojczyznę. Były kwiaty i serdeczności dla Koleżanki Haliny Duczmal-Pacowskiej, nauczycielki TON, były podziękowania uczniów tajnych kompletów, wiersze i listy gratulacyjne od posłów i Marszałka Sejmiku Mazowieckiego. I najważniejsze życzenia Tomasza Korczaka, Prezesa Okręgu Mazowieckiego-aby sztafety pokoleń, które umacniają takie spotkania jak to, zawsze były wygrane!


Mazowiecki Konkurs literacki

"W cieniu mazowieckich wierzb", to hasło przewodnie tegorocznego konkursu literackiego. Szczegóły - tutaj.

Śpiewaj z nami w Siedlcach!

Nauczycielskie chóry Mazowsza na kolejnym przeglądzie dorobku i osiągnięć artystycznych spotkają się w Siedlcach. To tu w listopadzie zabrzmi śpiew nauczycielek i nauczycieli z całego województwa. Zapraszamy juz dziś! Szczegóły - tutaj.


Dyskusji dużo-efektów mało!

Dialog w mazowieckiej oświacie zbyt czesto podważany jest wyraźną niechęcią wójtów i burmistrzów do rozmów o lokalnej oświacie, do informowania partnerów społecznych, a zwłaszcza związków zawodowych o planach i decyzjach związanych z likwidacją małych szkól, do negocjowania warunków pracy i wynagrodzeń.


Wokół projektów MEN


Choć wakacje tuż, a projekty nowelizacji

ustaw oświatowych wydają się być

odłożone na odległą półkę,

poznaj kolejne komentarze

do propozycji MEN i zespołu

przygotowującego nowelizacje ustaw

dotyczących szkół, uczniów i statusu

nauczycieli.Ściągnij je z naszej strony internetowej, przekaż innym.

Im więcej osób je pozna, tym lepiej dla naszych szkół.


Ping Pang Qiu w Gostyninie

W Wojewódzkim Turnieju Tenisa
Stołowego Pracowników Oświaty, który
w tym roku odbył się 9 kwietnia, wzięło
udział 34 zawodników reprezentujących 9 powiatów mazowieckich. Wszyscy
uczestnicy byli waleczni, gra
dynamiczna, a doping wspaniały!


Pytasz o reformę - komentuje Krzysztof Baszczynski


Nabiera tempa i temperatury dyskusja

o reformie edukacji projektowanej

przez MEN. Poznaj komentarze do

propozycji minister Hall i zespołu,

przygotowującego nowelizacje ustaw

dotyczących szkół, uczniów i statusu

nauczycieli. Ściągnij je ze strony

internetowej, przekaż innym. Im

więcej osób je pozna, tym lepiej dla

naszych szkół.Wstecz | Nauczyciel Roku | Kontakt | Powrót na górę strony | Napisz do nas
Strona główna
Copyright © 2007 PK