W nasze doroczne święto

W tym roku oświatowe święto przypadło na niedzielę, tak więc nasze mazowieckie doroczne uroczystości odbyły się 17 pażdziernika. Było to jak zwykle serdeczne spotkanie przyjaciół, wśród których nie zabrakło takich sympatycznych gości, którym do nas zawsze blisko i po drodze, jak pani poseł  Stanisława Prządka i pan kurator Karol Semik. Jak zawsze byli z nami zaprzyjaźnieni wójtowie i burmistrzowie, koledzy związkowcy OPZZ. Były piękne, kierowane pod adresem oświaty i jej ludzi, słowa, odznaczenia, kwiaty.

Dla pracowników szkół ten dzień - Dzień Edukacji Narodowej jest dniem szczególnym  -  wszyscy dla nas, pracowników oświaty są w  tym dniu  mili, wielu z nas zostaje docenianych! Dla naszych uczniów też jest to dzień szczególny, bo mają okazję aby podziękować nam za codzienny trud pracy w szkole ale również  i poza szkołą. Za trud nauczania i trud wychowania, który często doceniamy po latach. Jestem głęboko przekonany, że w tym dniu chcielibyśmy pomarzyć, aby ten dzień trwał codziennie! Aby to uznanie dla naszego zawodu, dla pełnienia naszej misji trwało całe 365 dni.

Copyright 2011 W nasze doroczne święto. All Rights Reserved.