Apel do marszałka

Apel do Marszałka Sejmu

Apel o skierowanie referendum szkolnego na najbliższe posiedzenie Sejmu 24 - 26 maja br. Sławomir Broniarz, prezes ZNP i Dorota Łoboda z ruchu „Rodzice przeciwko reformie edukacji” zaapelowali w imieniu Komitetu Referendalnego do Marszałka Sejmu o jak najszybsze skierowanie wniosku dot. przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum ws. reformy edukacji na najbliższe posiedzenie Sejmu, które odbędzie się 24 – 26 maja br.

- W związku z zakończeniem weryfikacji wykazu podpisów obywateli popierających wniosek o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy o szczególnym znaczeniu dla państwa i obywateli, który został złożony wraz z kartami wykazu obywateli przez pełnomocnika Komitetu Referendalnego w dn. 20 kwietnia 2017 roku oraz informacją o prawidłowo złożonej - wymaganej ustawowo - liczbie podpisów, wnosimy o jak najszybsze skierowanie wniosku  na najbliższe posiedzenie Sejmu, zgodnie z dyspozycją art. 65 ust. 4 Regulaminu Sejmu RP – piszą przedstawiciele Komitetu Referendalnego do Marszałka Sejmu.
W poniedziałek, 15 maja br. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński w liście do prezesa ZNP poinformował „o zakończeniu weryfikacji wykazu podpisów obywateli popierających wniosek o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy o szczególnym znaczeniu dla państwa i obywateli, dot. reformy systemu edukacji”.
- Zweryfikowano 570 133 podpisy, z czego 562 852 podpisy zostały złożone prawidłowo. Mając na uwadze powyższe, zawiadamiam, że pod wnioskiem grupy obywateli o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy o szczególnym znaczeniu dla państwa i obywateli, dotyczącym reformy systemu edukacji, została prawidłowo założona ustawowo wymagana liczba podpisów – czytamy w liście Marszałka Sejmu do Sławomira Broniarza.
20 kwietnia 2017 r. przedstawiciele Komitetu Referendalnego złożyli w Sejmie ponad 910 tysięcy podpisów obywateli popierających wniosek o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum z inicjatywy obywateli w sprawie reformy systemu oświaty.
Pytanie referendalne, pod którym komitet zbierał podpisy, brzmi:
"Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?".
//źródło www.znp.edu.pl

Copyright 2011 Apel do marszałka. All Rights Reserved.
Joomla theme by hostgator coupon